Diyarbakır Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Diyarbakır Özel Bower Hastanesi hizmette 4’üncü yılına girdi

SAĞLIK HİZMETİNDE 3. YILINI GERİDE BIRAKAN DİYARBAKIR ÖZEL BOWER HASTANESİ, BÖLGE İLLERİ AÇISINDAN ÖNEMLİ BİR TANI VE TEDAVİ MERKEZİ HALİNE GELDİ. BAŞARILI OPERASYONLARLA ADINDAN SÖZ ETTİREN HASTANE, İLK HASTASINI KABUL ETTİĞİ 2 NİSAN 2018’DEN BERİ KENDİNİ GELİŞTİREREK YOLUNA DEVAM EDİYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Diyarbakır Özel Bower Hastanesi hizmette 4’üncü yılına girdi
189 views
02 Nisan 2021 - 10:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sağlık hizmetinde 3. yılını geride bırakan Diyarbakır Özel Bower Hastanesi, bölge illeri açısından önemli bir tanı ve tedavi merkezi haline geldi. Başarılı operasyonlarla adından söz ettiren hastane, ilk hastasını kabul ettiği 2 Nisan 2018’den beri kendini geliştirerek yoluna devam ediyor.

Diyarbakır ve bölge illere bu kapasitede bir sağlık merkezi kazandırmış olmaktan mutluluk duyduklarını belirten Özel Bower Hastanesi Başhekimi Dr. Mehmet Sait Avar, güncel tıp teknolojilerini hastane bünyesine kazandırmayı çok önemsediklerini söyledi. Bölgelerindeki sağlık hizmetini dünya standartlarına yaklaştırmayı hedeflediklerini belirten Dr. Avar, ileri tıp teknolojisinin sağladığı imkanlarla tanı ve tedavide hasta konforunu koruma, iyileşme sürecini hızlandırma adına olumlu sonuçlar aldıklarını dile getirdi.

Kalp, beyin, üroloji, ortopedi, göz, kanser cerrahileri gibi birçok özellikli işlemi, uzman-akademik bir doktor kadrosu ve tedavi sürecini tamamlayan ünitelerle gerçekleştirdiklerini vurgulayan Dr. Avar, bölge açısından birçok yeniliği hastane bünyesine taşıdıklarını anlattı. Dr. Avar, “Beyin tümörü cerrahisinde özel ışık filtreli mikroskop, kanser hastalarımızın tedavisinde tam otomatik kemoterapi ilaç hazırlama ünitesi, tedavi sürecini hızlandırmayı sağlayan patoloji laboratuvarı ve birçok işlemi girişimsel yöntemlerle yapmamızı sağlayan ünitelerimiz bunlardan bazıları. Hedefimiz bu gelişimi sürekli kılmak” dedi.

“Bölgemizden hasta göçünü tamamen engellemeyi hedefliyoruz”

Özellikle birçok cerrahi işlem için il dışına gitmek zorunda kalan bölge insanına artık bu hizmetleri sunduklarını ifade eden Dr. Avar, “Bölgemizden hasta göçünü engelliyor, insanlarımıza bulundukları ilde tedavi olmanın konforunu yaşatıyoruz. Hatta bölge illere ve komşu ülkelere sağlık hizmeti vererek bu göçü tersine çeviriyoruz. Tüm çalışanlarımızın işini severek yaptığı, hastalarımıza şefkat, ilgi ve çözüm odaklı yaklaştığı bir çalışma kültürü oturtuldu. Önemli olan bunu sürekli hale getirmektir. Bunun için sağlık hizmetinde kalite standartlarını sürekli olarak koruyoruz” diye konuştu.

“Hastane kapasitemiz ile birlikte istihdam kapasitemiz de artıyor”

Kuruluş aşamasında yaklaşık 120 personelle yola çıktıklarını hatırlatan Dr. Avar, “Şu anda hastanemiz bünyesinde 300’ün üzerinde personel çalışıyor. Hastane olarak sürekli bir gelişim ve büyüme içindeyiz. Bu kapasite arttıkça istihdam kapasitemiz de önümüzdeki dönemde artacaktır” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.