Diyarbakır Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Diyarbakır’da İnteraktif Entegre Diyabet Biriminden vatandaşa kaliteli hizmet

DİYARBAKIR SELAHADDİN EYYUBİ DEVLET HASTANESİ DİYABET BİRİMİ VATANDAŞLARA HİZMET VERMEYE DEVAM EDİYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Diyarbakır’da İnteraktif Entegre Diyabet Biriminden vatandaşa kaliteli hizmet
265 views
16 Şubat 2022 - 15:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi Diyabet Birimi vatandaşlara hizmet vermeye devam ediyor.

Diyarbakırlı vatandaşlara en kaliteli entegre hizmetini sunmaya çalıştıklarını belirten Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Günay Kozan, sağlık hizmetinin en önemli önceliklerinden birinin hızlı ve kolay ulaşılabilirlik olduğunu söyledi. Başhekim Kozan, bu açıdan Diyarbakır’daki en kaliteli entegre birimlerinden bir tanesi de Selahaddin Eyyubi Devlet hastanesindeki Diyabet Birimi olduğunu öne sürdü.

Uzman dahiliye hekimi, diyetisyen ve diyabet hemşiresinden oluşan Diyabet Birimi ekibiyle aktif olarak hizmet verdiklerini belirten Kozan, “Son yıllarda diyabet (şeker) hastalığı görülme sıklığı giderek artmaktadır. Bu nedenle diyabet hastalığı tanılı hastalarımızı, yormadan, hızlı ve kaliteli bir hizmet verebilmek adına aynı kompleks içinde, yan yana odalarda, uzman dahiliye hekimi, diyetisyen ve diyabet hemşiresinden oluşan ekibimizle hizmetimiz aktif olarak devam etmektedir. Hastalarımıza uzman hekim tarafından gerekli incelemeler ve tetkikler yapıldıktan sonra tedavisi, beslenme ve diyet polikliniğimizde beslenme tedavisi ve eğitimi diyetisyenlerimiz tarafından düzenlenmektedir” dedi.

Diyabet ilaçları, insülin kullanımı, eğitimi ve diyabette hijyen eğitimi ile ilgili eğitimlerin ise sertifikalı diyabet hemşireleri tarafından verildiğini ifade eden Kozan, ”Ayrıca mevcut polikliniğimizden sadece diyabet hastalarımız değil, beslenme bozukluğu (malnütrisyon), yeme bozukluğu, gebelik dönemi beslenme, cerrahi önce ve sonrası beslenme tedavisi, kilo azlığı ve kilo fazlalığı gibi tüm beslenme tedavisi hizmetlerinden tüm hastalarımız da yararlanabilmektedir” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.