Diyarbakır Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Diyarbakır’da 65 yaş ve üstü vatandaşlara sağlık hizmeti

YENİŞEHİR BELEDİYESİ, İLÇEDE İKAMET EDEN 65 YAŞ VE ÜZERİ VATANDAŞLARIN EVDE VE HASTANELERDE SAĞLIK TARAMALARINI SÜRDÜRÜYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Diyarbakır’da 65 yaş ve üstü vatandaşlara sağlık hizmeti
225 views
23 Şubat 2022 - 14:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yenişehir Belediyesi, Yaşlı Destek Programı (YADES) projesi kapsamında ilçede ikamet eden 65 yaş ve üzeri vatandaşların evde ve hastanelerde sağlık taramalarını sürdürüyor.

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi ilçede yalnız yaşayan, engelli ve 65 yaş üstü vatandaşların evde ücretsiz doktor muayenesini, enjeksiyon, pansuman, hasta bakımı ve hastanelere nakillerini sağlıyor.

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Murat Beşikci’nin talimatları ile sürdürülen YADES Projesi ile 65 yaş ve bakıma muhtaç yaşlıların öncelikle evlerinde değerlendirmeleri yapıldıktan sonra Belediyeye ait sosyal taksiler ile hastanelerde sağlık taramasından geçiriliyorlar.

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci ilçede YADES Projesi ile 65 yaş ve bakıma muhtaç yaşlıların öncelikle evlerinde değerlendirmelerin yapıldıktan sonra Sosyal Taksileri ile genel sağlık taramaları yapılmaları ve tedavileri için hastanelere ücretsiz bir şekilde sevklerinin gerçekleştirildiğini söyledi.

“Ev ev gezerek ihtiyaçları belirledik”

Beşikci, göreve gelir gelmez tüm ilçeyi ev ev gezerek vatandaşların ihtiyaçlarını ve belediyeden isteklerini belirlenmesini sağladıklarını anlatarak, “YADES Projemiz ile özellikle yalnız yaşayan, fiziki engelli ve 65 yaş üstü vatandaşlarımızın evde ücretsiz doktor muayenesi, sağlık hizmeti, enjeksiyon, pansuman, hasta bakımı ve hastanelere nakilleri yine Belediyemize ait sosyal taksilerimiz ile ücretsiz bir şekilde sağlanmaktadır. Ayrıca Yaşlı Destek Programımız kapsamında yaşlılarımıza yönelik seminerler, eğitimler, gençlerle toplantılar, hobi atölyeleri, kültürel ve sanatsal faaliyetler de düzenlenmektedir” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.