Diyarbakır Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yıllardır iş yerinde kitap okuyan esnaf öğrencilere örnek olmaya devam ediyor

DİCLE’DE UZUN YILLARDIR KIRTASİYECİLİK YAPAN AKSAL, İŞ YERİNİ AÇTIĞI GÜNDEN BERİ BOŞ ZAMANLARINI KİTAP OKUYARAK DEĞERLENDİRİYOR. ÖZELLİKLE MÜŞTERİLERİ OLAN ÖĞRENCİLERE ÖRNEK OLAN AKSAL, GENÇ NESLİN DAHA FAZLA KİTAP OKUMASINA ÖN AYAK OLMAYA ÇALIŞIYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Yıllardır iş yerinde kitap okuyan esnaf öğrencilere örnek olmaya devam ediyor
187 views
21 Kasım 2020 - 12:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Diyarbakır’ın Dicle ilçesinde yaklaşık 20 yıldır kırtasiye işi ile uğraşan Mehmet Aksal, bu mesleği başladığından beri kitap okuyor. İş yerinde boş vakitlerini kitap okumakla değerlendiren Aksal, bu yönüyle özellikle öğrencilere örnek olmaya devam ediyor.

Dicle’de uzun yıllardır kırtasiyecilik yapan Aksal, iş yerini açtığı günden beri boş zamanlarını kitap okuyarak değerlendiriyor. Özellikle müşterileri olan öğrencilere örnek olan Aksal, genç neslin daha fazla kitap okumasına ön ayak olmaya çalışıyor. Kitap okumanın insan üzerine faydaları ve önemine değinen Mehmet Aksal, pandemi sürecinde kitap okumanın insana ilaç gibi geldiğini söyledi. Aksal, ’’Uzun yıllardır kırtasiye işi ile uğraşıyorum. Müşterilerim genelde öğrenciler. Bu yönüyle de onlara örnek olmaya çalışıyorum. Kitaplar mutluluğun kendisidir. Bambaşka bir dünyadır. Kitap okumak öğrenmenizi kolaylaştırır. Özgüveninizi, vizyonu artırır. İfade yeteneğini geliştirerek, tüm sınavların başarısını sağlar. Kelime haznesini geliştirir. Kitaplar içimize dağılıyor. Ahlakımızı, marifetimizi, üslubumuzu güzelleştiriyor. Okumak hayattır. Kitap besleyenin geleceği aydınlıktır” dedi.

’’Okumayan kandırılmaya mahkumdur’’

Kitap okumanın insana huzur verdiğini anlatan Mehmet Aksal, okuyanın kişinin araştırdığını, soruşturduğunu, farkındalık oluşturduğunu, ancak okumayanın kandırılmaya mahkum olduğunu söyledi. Kitap okudukça insanın kendini keşfettiğini, insana huzur verdiğini, içindeki boşlukları doldurduğunu belirten Aksal, ’’Kitap sevdikçe, hayatınız boyunca mutlu olacaksınız demektir. Kitap, başarılı olmanın anahtarıdır. Hayatı sevdirir. Karar vermeyi kolaylaştırır. Okuyan kişi değer görecek, saygınlık kazanacak. Kitap en iyi dosttur. Ayrıca empati kurma yeteneği gelişir. Ne kadar kitap, o kadar yeni hayat demektir. Her kitap size başka hayatlar, başka insanlar, başka karakterler hakkında yeni bakış açıları kazandıracak’’ dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.