Diyarbakır Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Diyarbakır’daki yerel yönetimlerde bir ilk: Belediyeler, 423 personeli kura ile işe alacak

DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BÜNYESİNDE VE SUR, KAYAPINAR, YENİŞEHİR BELEDİYELERİNE 423 PERSONEL İSTİHDAM EDİLECEK. BAŞVURULAR BELİRLENEN SİTE ÜZERİNDEN YAPILIRKEN, 3294 SAYILI SOSYAL YARDIMLAŞMA KANUNU KAPSAMINDA BELİRTİLEN VATANDAŞLIK KRİTERLERİ ARASINDA OLANLARA KURA YÖNTEMİ YAPILACAK.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Diyarbakır’daki yerel yönetimlerde bir ilk: Belediyeler, 423 personeli kura ile işe alacak
136 views
18 Mart 2021 - 14:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ile Sur, Kayapınar ve Yenişehir belediyelerinde 423 personel istihdam edilecek. Başvurular belirlenen site üzerinden yapılırken, Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu’nun talimatları ile 3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Teşvik Kanunu kapsamında personeller kura ile işe alınacak.

Personel alımına ilişkin açıklamalarda bulunan Sur Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Abdullah Çiftçi, Diyarbakır’da karşılaştıkları en önemli sorunlardan, taleplerden birisinin istihdam olduğunu söyledi. Bu konuda detaylı çalışmalar olduğunu belirten Kaymakam Çiftçi, “Gerek tekstil OSB’de, gerek mevcut OSB içerisinde istihdama yönelik ciddi çalışmalar var. İnşallah neticelerini önümüzdeki süreçlerde alacağız. Bununla beraber yerel yönetimler olarak Büyükşehir Belediyesi ve burada bulunan ilçe belediyeleri bünyesinde çalıştırılmak üzere belli kadrolar tahsis edildi. Ve bu çerçevede bugün deklare edeceğimiz yöntemle, personel alımı yoluna gideceğiz. İnşallah ilk sefer Diyarbakır’da belki Türkiye’de de nadiren uygulanan yöntemle yerel yönetimlerde ilk defa kura yöntemiyle personel almış olacağız. Bu kapsamda Diyarbakır’da ikamet etme şartı ve ilçeler bazından da büyükşehir için Diyarbakır’da ikamet etme şartı, ilçelerde de Kayapınar, Sur ve Yenişehir belediyeleri sınırları içerisinde ikamet etme şartı baz alınarak kura yöntemiyle 423 personel istihdam edilecek” dedi.

“Müracaatlar şahsen ve posta yoluyla değil, belirlenen site üzerinden alınacak”

Bu personellerden 56’sının Büyükşehir Belediyesi bünyesinde, 87’sinin Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü bünyesinde olacağını kaydeden Kaymakam Çiftçi, “130’u Kayapınar Belediyesi bünyesinde, 100 personel Yenişehir Belediyesi bünyesinde ve 50 personel de Sur Belediyesi bünyesinde çalıştırılmak üzere kura yöntemiyle alınacak. Tamamen şeffaf, adil, eşitlikçi bir anlayışla kura yöntemiyle bu personeller alınacak. 423 personel için 423 asil liste ve bir bu kadar da asil listenin yedeği personel alınacak. İnşallah önümüzdeki hafta pazartesi günü ilana çıkılıp Diyarbakır’da bir ilki gerçekleştirmiş olacağız. Alım yöntemimiz kura yöntemiyle olacak. Ancak, burada bazı detaylarımız olacak. Pandemi kuralları göz önünde bulundurularak şahsen müracaatlar ve posta yoluyla alınmayacak. Sadece internet üzerinden tek site üzerinden bu ilanları yapmış olacağız. Ve o site üzerinden müracaatlar olacak. Site üzerinden şartları uyan arkadaşlarımızın da kuraya dahil edilmesiyle noter huzurunda işe başlayacak arkadaşlarımızı belirleyeceğiz. Müracaatlar sadece bir belediyeye yapılabiliyor. Teknik personellerin dışında alınacak personeller, muhtaçlık sınırları içerisinde olmasına dikkat edeceğiz. 3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Teşvik Kanunu kapsamında belirtilen vatandaşlık kriterleri arasında olanlara kura yöntemi yapılacak” diye konuştu.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Ali Emiri Kültür Merkezinde yapılan açıklamaya Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Ayhan Kardan, Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, Sur Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Abdullah Çiftçi ve Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ünal Koç katıldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.