Diyarbakır Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bağlar’da 3 bin 400 işletmenin yüzde 80’i ruhsatlandırıldı

AK PARTİLİ DİYARBAKIR’IN BAĞLAR İLÇE BELEDİYESİ, PANDEMİ SÜRECİNDE KAYIT DIŞI VE RUHSATSIZ İŞ YERLERİNE YÖNELİK OLARAK BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, VERGİ DAİRESİ VE ESNAF ODALARIYLA ORTAKLAŞA GERÇEKLEŞTİRDİĞİ DENETİMLERDE 3 BİN 400 İŞ YERİNİN YÜZDE 80’İNİN RUHSATLANDIRMA VE VERGİLENDİRME İŞLEMLERİNİN BAŞLATILMASI SAĞLANDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Bağlar’da 3 bin 400 işletmenin yüzde 80’i ruhsatlandırıldı
182 views
25 Ağustos 2020 - 12:31
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

AK Partili Diyarbakır’ın Bağlar İlçe Belediyesi, pandemi sürecinde kayıt dışı ve ruhsatsız iş yerlerine yönelik olarak Büyükşehir Belediyesi, Vergi Dairesi ve esnaf odalarıyla ortaklaşa gerçekleştirdiği denetimlerde 3 bin 400 iş yerinin yüzde 80’inin ruhsatlandırma ve vergilendirme işlemlerinin başlatılması sağlandı.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve mart ayından itibaren Türkiye’yi de etkisi altına alan yeni tip korona virüs salgını ile mücadelede gıda sağlığı ve hijyen koşullarının önemi arttığı için daha fazla gündeme gelen kayıt dışı ekonomi konusunda bölgede çalışmalar yoğunlaşırken, iyi haber Diyarbakır’ın 36 ilden büyük olan merkez Bağlar ilçesinden geldi. Bağlar Belediyesi, pandemi sürecinde kayıt dışı ve ruhsatsız iş yerlerine yönelik olarak Büyükşehir Belediyesi, Vergi Dairesi ve esnaf odalarıyla ortaklaşa gerçekleştirdiği denetimlerde önemli bir başarıya imza atarken, 4 aylık süreçte tespit edilen 3 bin 400 işletmenin yüzde 80’i için ruhsatlandırma ve vergilendirme işlemlerinin başlatılması sağlandı.

Ortak mücadele başarıyı getirdi

İlçe genelinde gerçekleştirilen çalışmalara Bağlar Belediyesi Zabıta ve Ruhsat Müdürlüğü ekiplerinin yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Esnaf Dairesi Başkanlığı, Vergi Dairesi ve esnaf odalarından ekipler katıldı. Kayıt dışı olduğu tespit edilen işletme ve iş yerleri ikna edilerek ruhsat ve vergi kaydı konusunda her türlü kolaylık sağlandı. Bağlar, bu alanda elde ettiği başarı ile bölge genelindeki şehirlere örnek oldu. Ekiplerin aralıksız olarak devam ettiği çalışmalarda kısa zamanda ruhsatlandırma ve vergilendirme işlemlerinin artırılması hedefleniyor.

“Hedefimiz bu oranı yüzde 100’e yükseltmek”

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, denetleme çalışmalarına verdiği destek nedeniyle Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Münir Karaloğlu’na teşekkür ederek hedeflerinin 4 ayda ulaşılan yüzde 80 oranını yüzde 100’e çıkarmak olduğunun altını çizdi. Ruhsatlandırma ve vergilendirme işlemlerinin hem vatandaşın hem esnafın yararına olduğuna dikkat çeken Beyoğlu, “Aziz hemşehrilerimizi bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.