Diyarbakır Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yenişehirli kadınlara Eğil gezisi

DİYARBAKIR YENİŞEHİR BELEDİYESİ KADIN AİLE DESTEK MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN YENİŞEHİR İLÇESİNDE BULUNAN DEZAVANTAJLI KADINLARA YÖNELİK YÜRÜTÜLEN ÇALIŞMALAR KAPSAMINDA İLÇEDE İKAMETLERİ DIŞINDA BİR YERE GİDEMEYEN 30 KADINA HOBBİT EVLERİ GEZDİRİLEREK TEKNE TURU DÜZENLEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Yenişehirli kadınlara Eğil gezisi
117 views
10 Mart 2021 - 17:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi Kadın Aile Destek Müdürlüğü tarafından Yenişehir ilçesinde bulunan dezavantajlı kadınlara yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında ilçede ikametleri dışında bir yere gidemeyen 30 kadına hobbit evleri gezdirilerek tekne turu düzenledi.

Diyarbakır Yenişehir Kaymakamlığı ve Belediyesi ilçede kültürel ve sosyal bir çok yeni projeyi hayata geçirmeye devam ediyor. Yenişehir ilçesi Aziziye Mahallesinde ikamet eden 30 kadın, ilçe belediyesi sayesinde Eğil ilçesinde bulunan hobbit evlerini gezerek tekneye bindirildi. Yenişehir Belediyesi Kadın Aile Destek Müdürlüğü tarafından düzenlen proğram ile ilgili Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Murat Beşikci, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle düzenlenen proğramlar kapsamında gelen talepler doğrultusunda bulundukları ikametleri dışında hiçbir yere gitme fırsatı bulamayan dezavantajlı kadınlara yönelik bir dizi çalışmalar gerçekleştirdik. Bu çalışmalarımız kapsamında kendi imkanları ile farklı bölgeleri gezip göremeyen kadınlarımıza yönelik bir etkinlik düzenlendi. Bu tür etkinliklerimiz ile ilçede bulunan kadınlarımızın sosyalleşmelerini sağlayıp, gerek istihdam edilmelerine, gerekse yeni girişimci olmalarına katkı sağlamak istiyoruz’’ dedi.

İlk kez Eğil ilçesine geldiğini ve ilk kez tekneye bindiğini belirten Aziziye Mahalle sakinlerinden Gülten Bitter Yenişehir Kaymakamlığı ve Belediyesinin kadınlara yönelik hayata geçirmiş olduğu projeler’den bir hayli umutlu olduğunu söyleyerek, ’”Bizlere bu imkanı sağlayan belediye başkanımızdan Allah razı olsun. İlk kez buraları gördüm ve ilk kez tekneye bindim. Her şey için kendilerine çok teşekkür ediyorum’’ şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.