Diyarbakır Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Vali Münir Karaloğlu, özel yetenek kurslarından yararlanan öğrencilerle buluştu

DİYARBAKIR VALİSİ MÜNİR KARALOĞLU, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN BEDEN EĞİTİMİ, ASKERİ VE POLİS OKULLARINA YERLEŞMEK İSTEYEN GENÇLERE YÖNELİK AÇTIĞI ÜCRETSİZ ÖZEL YETENEK KURSLARINDAN FAYDALANAN ÖĞRENCİLERE SPOR MALZEMESİ DAĞITTI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Vali Münir Karaloğlu, özel yetenek kurslarından yararlanan öğrencilerle buluştu
144 views
15 Ocak 2021 - 16:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediyesi’nin beden eğitimi, askeri ve polis okullarına yerleşmek isteyen gençlere yönelik açtığı ücretsiz özel yetenek kurslarından faydalanan öğrencilere spor malzemesi dağıttı.

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı’nın askeri okul, Polislik Meslek Yüksekokulu (PMYO), Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM), Bekçilik Okulu, Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) ile spor liselerine yerleşmek isteyen gençlere yönelik açtığı ücretsiz özel yetenek kurslarında eğitimlerine devam eden öğrencilere spor malzemesi dağıttı. Büyükşehir Belediyesi Talaytepe Spor Tesisleri’nde gerçekleşen malzeme dağıtımına Vali Karaloğlu’na, Kayapınar Kaymakamı Ünal Koç, Gençlik ve Spor İl Müdürü Nüammer Uslu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan ve daire başkanları eşlik etti.

Ücretsiz kurslardan bin 101 kişi faydalanıyor

Malzeme desteği töreninde İhlas Haber Ajansı muhabirine konuşan Vali Karaloğlu, 6 farklı dalda açtıkları kursta alanında uzman 2 koordinatör ve 14 antrenörün görev yaptığını, kurslardan bin 101 kişinin eğitim aldığını söyledi. Vali Münir Karaloğlu, “Bugün özel yetenek kursundaki gençlerimizi ziyaret ettik. Emniyet, jandarma, TSK mensubu, bekçi, POMEM, BESYO, gibi yerlerde çocukları o sınavlara hazırlamak için Büyükşehir Belediyesi Gençlik spor Hizmetleri Dairemizin bir çalışması bu. Bugün biz de gençlerimizi ziyaret ettik, yaptıkları çalışmaları yerinde gördük. Diyarbakır’dan daha çok gencimiz, emniyet, jandarma ve TSK teşkilatında BESYO, spor liselerinde, bulunsun diye bu gayretimiz ve çalışmamız. Arkadaşlar da gayret ediyorlar, inşallah onları sınavlarında daha başarılı olarak görmek istiyoruz, bütün gayret ve amacımız bu” dedi.

Konuşmaların ardından kursiyerlere malzemeleri dağıtıldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.