Diyarbakır Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Teröristler tarafından bürosu bombalanan muhtar, televizyon tamiri yapılan dükkanda hizmet veriyor

DİYARBAKIR’IN SUR İLÇESİNDE 2015’TE TERÖR OLAYLARINDA MUHTARLIK BİNASI BOMBALANAN ZİYA GÖKALP MAHALLESİ MUHTARI MUHSİN SANAY, O TARİHTEN BU YANA TELEVİZYON TAMİRCİLİĞİ DÜKKANINDA İKİ BİN KİŞİYE HİZMET VERMEYE ÇALIŞIYOR. 2015’TEKİ OLAYLARDA MUHTARLIK BİNASININ BOMBALANARAK KULLANILAMAZ HALE GELDİĞİ İFADE EDEN SANAY, “ 9 METREKARELİK TELEVİZYON TAMİRCİLİĞİ YAPTIĞIM DÜKKANDA VATANDAŞLARIN SORUNLARINA ÇÖZÜM BULMAYA ÇALIŞIYORUM” DEDİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Teröristler tarafından bürosu bombalanan muhtar, televizyon tamiri yapılan dükkanda hizmet veriyor
152 views
14 Ekim 2020 - 16:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde 2015’te terör olaylarında muhtarlık binası bombalanan Ziya Gökalp Mahallesi Muhtarı Muhsin Sanay, o tarihten bu yana televizyon tamirciliği yaptığı dükkanında iki bin kişiye hizmet vermeye çalışıyor. 2015’teki olaylarda muhtarlık binasının bombalanarak kullanılamaz hale geldiği ifade eden Sanay, “9 metrekarelik televizyon tamirciliği yaptığım dükkanda vatandaşların sorunlarına çözüm bulmaya çalışıyorum” dedi.

Sur ilçesine bağlı Ziya Gökalp Mahallesi’nde 21 yıldan bu yana muhtarlık yapan Muhsin Sanay, son 5 yıldır hizmet binası olmadan görevini sürdürmeye çalışıyor. Sur’da 2015 yılında yaşanan terör olaylarda muhtarlık binasının teröristlerce bombalanarak kullanılamaz hale geldiğini ifade eden Muhsin Sanay, mahallelinin ihtiyaçlarını televizyon tamirciliği yaptığı dükkanında görüyor.

“Vatandaşa daha güzel şartlarda daha iyi hizmet vermek istiyorum”

Son 5 yılda yetkili kurumlara birçok kez müracaat ettiğini belirten Sanay, “Pandemi ortamında, televizyon tamirciliği yaptığım dükkanımda aynı zamanda muhtarlık görevini yürütüyorum. Dükkanımın alanı 9 metrekare ve buna rağmen vatandaşlarımın sorunlarını çözmeye çalışıyorum. Ben ve vatandaşlar mağdur oluyoruz. 2 kişiyi aynı anda içeri alamıyorum. Derdini anlatmak isteyen misafirleri ağırlayamıyorum. Vatandaşa daha güzel şartlarda daha iyi hizmet vermek etmek için bir muhtarlık bürosu istiyorum” diye konuştu.

“Yeni valimizden umutluyum”

21 yıldan bu yana Ziya Gökalp Mahallesi’nde muhtarlık yaptığını kaydeden Muhsin Sanay, Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu’na ve diğer yetkililere çağrıda bulunarak, “Biz de kamu hizmeti veriyoruz. Vatandaşa hizmet verecek bir yerimizin olması gerekiyor. Valimizden, belediye başkanımızdan yer talebimiz var. Daha önce yaptığım müracaatlarda dönüş olmadı. Yeni valimizden umutluyum. Tüm gayemiz vatandaşa daha iyi hizmet vermek için” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.