Diyarbakır Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sur zabıtasından sokak hayvanlarına şefkat eli

DİYARBAKIR’DA SUR İLÇE BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİ, SICAK HAVALARDAN DOLAYI YİYECEK VE SU BULAMAYAN SOKAK HAYVANLARINA YARDIM ELİ UZATTILAR. SUR İLÇE BELEDİYESİ ZABITA MÜDÜRÜ MUHAMMED MİZGİN GÜNEŞ, HERGÜN BELİRLİ ARALIKLARLA ZABITA EKİPLERİNİN YİYECEK VE SU BULMAYAN HAYVANLARA GEREKEN DESTEĞİ VERDİKLERİNİ SÖYLEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Sur zabıtasından sokak hayvanlarına şefkat eli
122 views
22 Ağustos 2020 - 11:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Diyarbakır’da Sur ilçe Belediyesi zabıta ekipleri, sıcak havalardan dolayı yiyecek ve su bulamayan sokak hayvanlarına yardım eli uzattılar. Sur İlçe Belediyesi Zabıta Müdürü Muhammed Mizgin Güneş, her gün belirli aralıklarla zabıta ekiplerinin yiyecek ve su bulmayan hayvanlara gereken desteği verdiklerini söyledi.

Sur ilçesinde 2015 ve 2016 yılları arasından terör olaylarından dolayı zarar gören sokak ve mahallerde yapılan yenileme çalışmaları devam ederken, bölgede insan giriş ve çıkışlarına yasak olan yerlerde Sur İlçe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından kedi ve köpekler için sokaklara mama bırakılıyor. Sur İlçe Belediyesi Zabıta Müdürü Muhammed Mizgin Güneş, Sur Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Abdullah Çiftçi’nin talimatı doğrultusunda sokak hayvanlarına mama ve su bıraktıklarını söyledi. Uygulamanın hem merkez ilçede hem de kırsal mahallelerde devam ettiğini dile getiren Güneş, “Kedileri, köpekleri bu sıcak havada unutmadık. Onları beslememiz gerekiyor. Özellikle ilçemizde yaya giriş ve çıkışlarına yasak olan sokak ve mahallerde kedi ve köpekler beslenmede zorluk çektiğini gördük. Talimat doğrultusunda ekip arkadaşlarımızla birlikte onların beslenmesi için mama ve su bırakıyoruz. Uygulamamız hem merkez ilçede hem de kırsal mahallelerde devam ediyor. Tabi bu yaptıklarımız her gün ve her hafta olacak şekilde belirli aralıklarla ekiplerimiz tarafından yapılıyor” dedi.

Vatandaşlara da çağrıda bulunan Güneş, “Özellikle Diyarbakır’da havalar bu yıl diğer yıllara oranla daha sıcak geçiyor. Kentimizde ve Sur ilçemizde yaşayan vatandaşlarımız sokakta yaşayan hayvanları unutmamasıdır. Evlerinin yada oturdukları sitede kapı önlerine mutlaka su ve yemek bırakmaları tavsiyesinde bulunuyorum” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.