Diyarbakır Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Şark Bülbülüne vefa

DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN GÜÇLÜ SESİNDEN DOLAYI “ŞARK BÜLBÜLÜ” UNVANINI VERDİĞİ HALK MUSİKİSİ SANATÇISI CELAL GÜZELSES’İN KABRİNİ YENİLEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Şark Bülbülüne vefa
109 views
20 Mart 2021 - 15:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Mustafa Kemal Atatürk’ün güçlü sesinden dolayı “Şark Bülbülü” unvanını verdiği halk musikisi sanatçısı Celal Güzelses’in kabrini yeniledi.

Park, Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı, Vali Münir Karaloğlu’nun talimatıyla, kentin en kıymetli değerlerinden olan mevlithan ve halk musikisi sanatçısı Celal Güzelses’in Mardin Kapı Asri Mezarlığında bulunan kabrini, hatırasına yakışır bir şekilde tekrar düzenlendi. Karaloğlu, yaptığı açıklamada, değerlere sahip çıkmanın sorumlulukları olduğunu söyledi. Karaloğlu, “Diyarbakır’ımızın yetiştirdiği, nice güzel eserlerin sesi, Şark Bülbülü Celal Güzelses’in kabrini Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi olarak, hatırasına layık şekilde yeniledik, düzenledik. Ruhu şad olsun” dedi.

“Değerinin bilindiğinin imzasıdır”

Güzelses’in torunu Celal Güzelses, yaptığı açıklamada, dedesinin kabrinin yenilenmesiyle çok duygulandığını belirtti. “Nihayetinde taştır ama değerinin bilindiğinin de imzasıdır” ifadelerini kullanan Güzelses,

“Akledenden, emek verenden ve hepinizden cenabı Allah razı olsun. Çok güzel olmuş. Yeni hali gönlümüzden geçenin birebir aynısı olmuş. Bülbüllerde çok yakışmış. Teşekkür ediyorum” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.