Diyarbakır Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

’Sanat sokakta’ sanatçıları sağlık çalışanlarını duvara çizdi

‘SANATA DESTEK SAĞLIĞA VEFA’ PROGRAMI KAPSAMINDA DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE ‘SANAT SOKAKTA’ SANATÇILARI TARAFINDAN PANDEMİ SÜRECİNİN KAHRAMANLARI TEMALI RESİM ÇALIŞMASI YAPILDI. DİYARBAKIR VALİSİ MÜNİR KARALOĞLU, YAPILAN ÇALIŞMAYI İNCELEMESİNİN ARDINDAN YAPTIĞI AÇIKLAMADA, “BİZ, ESAS SIKINTILI SÜRECİ TEMMUZ VE AĞUSTOS AYINDA GEÇİRMİŞTİK. ŞİMDİ TÜRKİYE’NİN GENELİNDE BİR İKİNCİ DALGADAN BAHSEDİLİYOR. BİZ SON DÖNEMDE, SON İKİ HAFTADIR STABİL GİDİYORUZ” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
’Sanat sokakta’ sanatçıları sağlık çalışanlarını duvara çizdi
208 views
03 Aralık 2020 - 13:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

‘Sanata destek sağlığa vefa’ programı kapsamında Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve ’sanat sokakta’ sanatçıları tarafından pandemi sürecinin kahramanları temalı resim çalışması yapıldı. Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, yapılan çalışmayı incelemesinin ardından yaptığı açıklamada, “Biz, esas sıkıntılı süreci temmuz ve ağustos ayında geçirmiştik. Şimdi Türkiye’nin genelinde bir ikinci dalgadan bahsediliyor. Biz son iki haftadır stabil gidiyoruz” dedi.

Sanat sokakta sanatçıları sağlık çalışanlarına destek olmak için Yenişehir ilçesi Fiskaya Caddesi üzerinde bulunan duvara ‘Sanata destek sağlığa vefa’ çalışması kapsamında sağlık çalışanlarını çizdi. Yapılan çalışmayı yerinde inceleyen Vali Karaloğlu, burada açıklamalarda bulundu. Vali Karaloğlu, pandemi sürecinde çok büyük fedakarlıklarda bulunan, 10 aydır olağanüstü çaba sarf eden sağlık çalışanlarına vefa borcu, jest olsun diye resim öğretmeni Nazlı hanım ve ‘Sanat sokakta’ ekibinin bir duvarda, sağlık çalışanlarına teşekkür etmek maksadıyla resim yaptıklarını söyledi. Vali Karaloğlu, “Biz de en son küçücük bir katkı sunduk. Pandemi süreci zor koşullarda devam ediyor. En çok emek veren kamu görevlilerimiz de sağlık çalışanlarımız. Elbetteki güvenlik görevlilerimizde, kamu çalışanlarımızda bu süreçte çok yoruldu. Ama en çok yorulanlar sağlık çalışanlarımız. Onlara çok teşekkür ediyoruz toplum olarak. Ama onlara yapacağımız en büyük iyilik alınan yeni tedbirlere, konan yeni kurallara harfiyen uyarsak onların işini çoğaltmamış oluruz. Onların yükünü hafifleterek aslına onlara en büyük iyiliği pandemi kurallarına uyarsak yapmış oluruz” diye konuştu.

“Pandemide son iki haftadır stabil gidiyoruz”

Vali Karaloğlu, Diyarbakır’da esas sıkıntılı süreci temmuz ve ağustos ayında geçirdiklerini ifade etti. Şimdi Türkiye’nin genelinde bir ikinci dalgadan bahsedildiğini kaydeden Vali Karaloğlu, “Biz son iki haftadır stabil gidiyoruz. Ama bu, diğer şehirlerde başlayan ikinci dalganın ulaşmayacağı anlamına gelmiyor. Biz eğer alınan kurallara uyarsak, konan tedbirlere harfiyen uyarsak bu süreci daha sağlıklı yürütebiliriz” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.