Diyarbakır Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Mühendis gibi yuva yapan kuşlar evin çatısını mesken tuttu

DİYARBAKIR’IN KULP İLÇESİNE BAĞLI İNKAYA MAHALLESİ’NDE SERÇE KUŞLARI, AYDIN AKDENİZ İSİMLİ VATANDAŞIN EVİNİN ÇATISINI MESKEN TUTTU. DUYARLI VATANDAŞ, ÇATIYA ÇAMUR VE OTLARDAN USTACA YUVA YAPAN VE YAVRULARI OLAN KUŞLARIN RAHATINI BOZMAMAK İÇİN YANLARINA BİLE YAKLAŞMIYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Mühendis gibi yuva yapan kuşlar evin çatısını mesken tuttu
86 views
27 Mayıs 2021 - 11:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Diyarbakır’ın Kulp ilçesine bağlı İnkaya Mahallesi’nde serçe kuşları, Aydın Akdeniz isimli vatandaşın evinin çatısını mesken tuttu. Duyarlı vatandaş, çatıya çamur ve otlardan ustaca yuva yapan ve yavruları olan kuşların rahatını bozmamak için yanlarına bile yaklaşmıyor.

İnkaya Mahallesi’nde doğayla iç içe yaşayan Akdeniz’in evinin çatısı kuşların mekanı haline geldi. Özellikle serçe kuşlarının mesken tuttuğu çatıya gelen kuşlar çatıya çamur ve otlardan ustaca yuva yapıp kalmaya başladı. Hayvanların rahatını bozmamak için yanlarına bile yaklaşmayan Akdeniz, uçmaya çalışırken düşen bazı yavru kuşları da eliyle tekrar yuvaya bıraktığını söyledi. Akdeniz, “Kaldığımız yer doğayla iç içe, her sabah kuş sesleriyle uyanıyoruz. Bu da bize huzur veriyor, evim tek katlı ve çatı altına saydığım kadarıyla 48 tane yuva vardı. Yırtıcı hayvanlardan korumak amacıyla bu yuvalara ailece sahip çıkıyoruz. Kuş yavrularında yumurta da gördük. Şu anda bazıları büyüdü ve uçmaya başladı. Ancak bu uçan yavru kuşlardan bazıları henüz uçma kabiliyetlerini tam kavrayamadıkları için yere düşüyorlar. Biz de onları alıp tekrardan yuvalarına koyuyoruz. Yakın komşularımız ve misafirlerimiz bize geldikleri zaman kuşlarla ilgilendiğim için esprili bir şekilde bana Kuşum Aydın diyorlar. Kuşlar merhamet duygusu gösteren ve sevgi gören yerlerde yuvasını yaparmış. Ailemizde herkes kuşları çok seviyor. O kadar alışmışız ki birbirimize, bizden hiç kaçmıyorlar, evimin çatısında yuva yapan bu serçe kuşlarla ilgilendiğim zaman bana huzur ve mutluluk veriyor” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.