Diyarbakır Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

‘Mobil Trafik Eğitim Tırı’ Diyarbakır’da

TEORİK VE UYGULAMALI TRAFİK EĞİTİMİNİN VERİLMESİNİ SAĞLAMAK AMACIYLA İÇİŞLERİ BAKANLIĞINCA DİYARBAKIR’DA GETİRİLEN MOBİL EĞİTİM TIRINDA ÖĞRENCİLERE ÖNCE TRAFİK POLİS MEMURLARI TARAFINDAN EĞİTİM VERİLİRKEN, ARDINDAN KURULAN TRAFİK PARKURUNDA UYGULAMALI OLARAK KURALLAR ÇOCUKLARA ÖĞRETİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
‘Mobil Trafik Eğitim Tırı’ Diyarbakır’da
19 views
07 Aralık 2021 - 17:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İçişleri Bakanlığınca Diyarbakır’da getirilen mobil eğitim tırında polisler tarafından öğrencilere teorik ve uygulamalı eğitim verildi.

Kayapınar ilçesi Millet İlkokulu bahçesi içerisine kurulan mobil eğitim tırı, 7-9 Kasım 2021 tarihlerinde kentte bulunan farklı okullarda da öğrencilere teorik ve uygulamalı trafik eğitimi vereceği öğrenilirken, öğrencilere tır içerisinde trafikte yapmaları gereken kurallardan ve dikkat edilmesi gereken konular anlatıldı. Minik araçlarla trafik eğitim parkurunda öğrencilere emniyet kemeri, yaya geçitlerini kullanma, karşıdan karşıya geçme kuralları, okul geçitlerini kullanma kuralları öğretildi.

Çocuk yaşta edinilen bilgilerin daha kalıcı olmasından hareketle İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığının ortak projesi olarak geleceğin sürücüleri olan ilkokullarda okuyan çocuklarda trafik bilincinin oluşması için geliştirilen proje kapsamında hazırlanan Mobil Trafik Eğitim Tırı ile Diyarbakır’da 3 gün boyunca çok sayıda öğrenciye trafik bilincinin aşılanmasını amaçlanıyor.

Trafikte eğitim gören çocuklar trafik eğitiminde birçok kuralı öğrendiklerini belertirken, eğitim sonunda öğrencilere boyama kitabı, kırmızı düdük ve trafik dedektif kartı gibi çeşitli hediyeler de verildi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.