Diyarbakır Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kayyumun devraldığı Sur Belediyesinde 201 milyon liralık borç 34,5 milyon liraya geriledi

İÇİŞLERİ BAKANLIĞINCA GÖREVLENDİRME YAPILAN DİYARBAKIR’IN SUR İLÇE BELEDİYESİNİ YAKLAŞIK 201 MİLYON LİRALIK BORÇLA DEVRALAN KAYYUM ABDULLAH ÇİFTÇİ, BORÇLARI 34,5 MİLYON LİRAYA KADAR İNDİRDİ. ÖDENEN VE KALAN BORÇLARI AFİŞLE BELEDİYE BİNASINA ASTIRAN SUR KAYMAKAMI VE BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ ÇİFTÇİ, “SUR BELEDİYESİ OLARAK 30 YILDIR ÇÖZÜLEMEYEN SORUNLARIN TAMAMINI ÇÖZDÜK. BÜTÜN AÇIKLIĞIYLA İFADE ETMEK İSTİYORUM Kİ SUR BELEDİYESİ, KÜLLERİNDEN DOĞDU” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kayyumun devraldığı Sur Belediyesinde 201 milyon liralık borç 34,5 milyon liraya geriledi
103 views
30 Nisan 2021 - 16:59
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

DİYARBAKIR (İHA) – İçişleri Bakanlığınca görevlendirme yapılan Diyarbakır’ın Sur İlçe Belediyesini yaklaşık 201 milyon liralık borçla devralan kayyum Abdullah Çiftçi, borçları 34,5 milyon liraya kadar indirdi. Ödenen ve kalan borçları afişle belediye binasına astıran Sur Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Çiftçi, “Sur Belediyesi olarak 30 yıldır çözülemeyen sorunların tamamını çözdük. Bütün açıklığıyla ifade etmek istiyorum ki Sur Belediyesi, küllerinden doğdu” dedi.

Sur Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Abdullah Çiftçi, son dönemde yapılan çalışmalar ve ödenen borçları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Sur Belediyesi önünde açıklamada bulunan Kaymakam Çiftçi, belediyenin kurulduğu tarihten bugüne kadar bütçe ve kurumsal işlem bakımında sürekli sıkıntı yaşayan bir belediye olduğunu aktardı.

“201 milyon lirayı bulan borç yapımız 34,5 milyon liraya indirildi”

Güneydoğu’da neredeyse en borçlu belediye konumunda olduklarını ifade eden Kaymakam Çiftçi, “Devraldığımız süreden bugüne kadar yoğun bir çalışmayla Sur Belediyesinin hem mali hem de kurumsal ve idari yapısını önemli bir seviyeye getirdik. Geçtiğimiz yılın sonunda yayımlanan 7256 sayılı Borçların Yapılandırmasına Dair Kanun çerçevesinde Sur Belediyesi üzerindeki ve gelirlerinin yüzde 60’ının kesilmesine neden olan borç yapısında kurtulmak adına önemli bir çalışma yaptık. İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu ile SGK ve Milli Emlak Genel Müdürlüğünün desteğiyle 201 milyon lirayı bulan borç yapımız bu süre içerisinde 34,5 milyon liraya indirildi. Yani kendi bütçesine göre Türkiye’de bir sene içerisinde en çok borç ödeyen belediye haline geldik. Bunları yaparken sadece borç ödemedik ve bu süreçte kurumsal yapımızı zorlayan bütün sıkıntıları da bertaraf ettik. belediyenin daha önce kiralamayla yaptığı bütün işlemleri artık kendi araçlarımızla üretmeye başladık. Daha önce 50 mahalleye sunulan çöp toplama hizmeti Sur’un bütün mahallelerine teşmil edildi. Yani 100 mahalle ve 145 mezranın tamamında çöp faaliyetimiz genişletildi. Araç parkımız 15 yeni araçla takviye edildi. Ve belediye öncekinden çok daha güçlü bir şekilde hizmet vermeye başladı” diye konuştu.

“30 yıldır çözülemeyen sorunların tamamını çözdük”

Belediyede çalışan personellerin biriken emeklilik sorunlarını çözüme kavuşturduklarının altını çizen Kaymakam Çiftçi, “Yıllardır emekli olmayı bekleyen 38 personelimiz emekli edildi. Bunlar için de yaklaşık 8 milyon liralık bir ödeme yapıldı. Biz Sur Belediyesi olarak 30 yıldır çözülemeyen sorunların tamamını çözdük. Bütün açıklığıyla ifade etmek istiyorum ki Sur Belediyesi, yeniden küllerinden doğdu” şeklinde konuştu.

Kaymakam Çiftçi, ödenen ve kalan borçları afişle belediye binasına astırdı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.