Diyarbakır Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kaymakam ile Yenişehir sıkı denetimde

İÇİŞLERİ BAKANLIĞININ TÜRKİYE GENELİNDE BAŞLATTIĞI KAPSAMLI KORONA VİRÜS DENETİMİ DİYARBAKIR’IN YENİŞEHİR İLÇESİNDE YENİŞEHİR KAYMAKAMI VE BELEDİYE BAŞKANI MURAT BEŞİKCİ TARAFINDA YÜRÜTÜLDÜ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kaymakam ile Yenişehir sıkı denetimde
120 views
01 Ekim 2020 - 13:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İçişleri Bakanlığının Türkiye genelinde başlattığı kapsamlı korona virüs denetimi Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesinde Kaymakam ve Belediye Başkanı Murat Beşikci tarafında yürütüldü.

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderilen genelgenin ardından Diyarbakır’da korona virüs salgınıyla mücadele kapsamında kontrollü sosyal hayat döneminde temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra tüm iş kolları ve yaşam alanları için belirlenen tedbirlere, kurallara uyulması konusunda büyük kapsamlı denetim gerçekleştirildi. Diyarbakır’ın Ofis semti Ekinciler Caddesinde denetimleri sürdüren Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Murat Beşikci, “Sağlık için hepimiz için” mottosu ile yaşamın tüm alanlarını kapsayacak şekilde ilçede denetimleri sürdürdüklerini söyledi. Başkan Beşikci, “Bu denetimlerin vatandaşların yoğun olarak bulunduğu başta şehir içi toplu ulaşım araçları ile lokanta, kafe, restoranlar olmak üzere, alışveriş merkezleri, pazar yerleri, kıraathane, berber, kuaför, ve güzellik merkezleri, internet kafe ve salonlar ile elektronik oyun yerleri, ticari taksiler, taksi durakları, park ve piknik alanları ile bilumum yaşam alanlarını kapsayacak şekilde yapılmaktadır. Ekiplerimiz vatandaşlarımızın kalabalıklar halinde bir araya gelebildikleri etkinlik ve yerlerde temizlik, maske ve fiziki mesafe kurallarına ve HES kodu zorunluluğuna uyulup uyulmadığına özellikle dikkat etmektedir. Halk sağlığı açısından ciddi anlamda risk oluşturan ve süreklilik oluşturan ya da kurallara ve önlemlere aykırı davranışlarda ısrar edenlere ise il ve ilçe umumi hıfzıssıhha kurullarınca belirlenen cezai muideler uygulanmaktadır’’ dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.