Diyarbakır Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kayapınar’da ‘dinamik denetim süreci’ başladı

İÇİŞLERİ BAKANLIĞINCA, 2 MART İTİBARİYLE YENİ KONTROLLÜ NORMALLEŞME DÖNEMİNDE DİNAMİK DENETİM MODELİNE GEÇİLDİ. BU KAPSAMDA DİYARBAKIR’IN KAYAPINAR İLÇE BELEDİYESİ ZABITA MÜDÜRLÜĞÜNE BAĞLI 30 KİŞİLİK EKİP, İLÇEDEKİ KAFE, RESTORAN, ALIŞVERİŞ MERKEZLERİ, OTELLER GİBİ İŞ YERLERİNİ DENETLEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kayapınar’da ‘dinamik denetim süreci’ başladı
133 views
04 Mart 2021 - 13:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İçişleri Bakanlığınca, 2 Mart itibariyle yeni kontrollü normalleşme döneminde dinamik denetim modeline geçildi. Bu kapsamda Diyarbakır’ın Kayapınar İlçe Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı 30 kişilik ekip, ilçedeki kafe, restoran, alışveriş merkezleri, oteller gibi iş yerlerini denetledi.

Sabah saatlerinde Zabıta Müdürü Abdullah Yılmaz’ın bilgilendirme toplantısının ardından denetimlere başlayan zabıta personelleri, iş yerlerinde maske, mesafe ve hijyen kurallarını kontrol etti. İlçedeki bütün iş yerleri haftada en az bir kez olmak üzere gerçekleştirilecek konu denetimlerinde, kuralları ihlal eden kişi ve işletmelere cezai işlem uygulanacak.

Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ünal Koç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla birlikte kontrollü normalleşme dönemine geçildiğini hatırlattı. Kaymakam Koç, “Hayatımızın her alanının normalleşmesi için tüm kurallara uymamız gerekmektedir. Bu konuda vatandaşlarımızı bilinçlendirme çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Denetim ekiplerimiz, yaptıkları faaliyetler sırasında rehberlik edici fonksiyon oluşturularak, esnaflarımızın işyerleriyle ilgili kurallara uymaları, sorumlu davranmaya davet eden bir yaklaşım sergilemiştir. Denetim faaliyetleri sırasında aykırılıklarda ısrar, tekerrür kuralların esaslı ihlali gibi suiistimal edici tutum ve davranışlarda bulunan esnaflarımıza faaliyetten men işlemi uygulanacaktır” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.