Diyarbakır Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kahraman çocuklar hayatlarında ilk defa uçağa bindi

SOSYAL BİR DENEYİN İÇERİSİNDE OLDUKLARININ FARKINDA OLMADAN YOUTUBER’LARA YEMEK ISMARLAYARAK GÖNÜLLERİ FETHEDEN DİYARBAKIRLI ÇOCUKLARIN VİDEOSUNU İZLEDİKTEN SONRA ÇOK ETKİLENEN TUZLA BELEDİYESİ BAŞKANI DR. ŞADİ YAZICI, ÇOCUKLARLA TANIŞMAK İÇİN HAREKETE GEÇTİ. BAŞKAN YAZICI, ÇOCUKLARLA UZUN BİR TELEFON GÖRÜŞMESİ YAPTIKTAN SONRA HEPSİNİN ORTAK HAYALİNİN İSTANBUL’DA BİR GÜN GEÇİRMEK OLDUĞUNU ÖĞRENDİ. YAZICI, BUGÜNE KADAR BÜYÜK ÇOĞUNLUĞU DİYARBAKIR SINIRI DIŞINA ÇIKMAYAN ÇOCUKLAR, İSTANBUL’A GİTMEK ÜZERE YOLA ÇIKTI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kahraman çocuklar hayatlarında ilk defa uçağa bindi
150 views
19 Ağustos 2020 - 15:31
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sosyal bir deneyin içerisinde olduklarının farkında olmadan YouTuber’lara yemek ısmarlayarak gönülleri fetheden Diyarbakırlı çocuklar Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın misafiri olarak İstanbul’a giderken, hayatlarında ilk defa uçağa bindi.

Çocukların videosunu izledikten sonra çok etkilenen Tuzla Belediyesi Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, bunlarla tanışmak için harekete geçti. Başkan Yazıcı, çocuklarla uzun bir telefon görüşmesi yaptıktan sonra hepsinin ortak hayalinin İstanbul’da bir gün geçirmek olduğunu öğrendi. Yazıcı, bugüne kadar büyük çoğunluğu Diyarbakır sınırı dışına çıkmayan çocukları, İstanbul’a davet etti.

Sosyal deneyde farkında olmadan yaptıklarıyla gönüllere taht kuran Diyarbakırlı çocuklar, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın davetlisi olarak İstanbul’a gitmek üzere yolla çıktı. Çocukların birçoğu hayatlarında ilk defa Diyarbakır dışına çıktıklarını söyledi. İlk defa uçağa binecek ve ilk defa İstanbul’a gidecek çocukların heyecanları yüzlerinden okunurken, kimisi İstanbul boğazını, kimisi vapura binmeyi, kimisi de televizyonlarda gördüğü yerleri görmek istediklerini belirtti.

13 yaşındaki Mert Emsen, hiç İstanbul’a gitmediğini ve heyecanlı olduğunu söyledi. Emsen, “İlk defa uçağa biniyorum. İlk defa otelde kalacağım, ilk defa Diyarbakır dışına çıkacağım. Boğazı merak ediyorum” dedi.

Yürekli çocuklardan Azat Kurt ise İstanbul’a ilk defa gideceğini, heyecanlı, mutlu olduğunu, İstanbul’da gitmek istediği çok yer olduğunu ve güzel bir vakit geçirmek istediğini belirterek herkese çok teşekkür ettiğini söyledi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.