Diyarbakır Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

“Kadrajımdan Çocuk” temalı kısa film yarışması başlıyor

DOĞU PEDİATRİ DERNEĞİ TARAFINDAN BU YIL 1’İNCİSİ DÜZENLENECEK OLAN “KADRAJIMDAN ÇOCUK” ANA TEMALI KISA FİLM YARIŞMASININ BAŞLAYACAĞI BİLDİRİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
“Kadrajımdan Çocuk” temalı kısa film yarışması başlıyor
15 views
27 Eylül 2021 - 16:11
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Doğu Pediatri Derneği tarafından bu yıl 1’incisi düzenlenecek olan “Kadrajımdan Çocuk” ana temalı kısa film yarışmasının başlayacağı bildirildi.

Doğu Pediatri Derneği tarafından bu yıl 1.’si düzenlenecek olan kongrenin ve kongre bünyesinde yapılacak olan kısa film yarışmasının ana teması belli oldu. “Kadrajımdan Çocuk” teması ile bu yıl kısa filmcileri ve belgeselcileri de ağırlayacak olan yarışma çocukların sağlığına dikkat çekmek ve önlenebilir hastalıkları en aza indirmek amacıyla farkındalık oluşturacak bir etkinliğe de ev sahipliği yapacak.

Diyarbakır Sinema Ofisi ile koordineli yürütülen yarışmanın koordinatörü yönetmen ve yapımcı Feyzi Baran, çocukların daha yaşanılabilir bir dünya bırakmak, önlenebilir hastalıklar konusunda farkındalık oluşturmak çocukların nadir hastalıklar gibi birçok hastalık süreci geçirirken toplumun bu hassas kalplere karşı daha duyarlı olmalarını sağlamak adına sinemanın büyülü ve etkileyici tarafını kullanmak istediklerini belirtti.

Doğu Pediatri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Öğretim Üyesi Muhammet Asena ise bu yarışma bir çok tarafıyla ilkleri bünyesinde barındırdığını kaydetti. Asena, “Bölgede ilk defa bu denli büyük bir çocuk kongresi düzenleniyor olacak. 18-21 kasım tarihlerinde gerçekleşecek olan 1’inci Doğu Pediatri Kongresi vesilesiyle Diyarbakır alanında yetkin yüzlerce akademisyen ve uzman hekimlerimize ev sahipliği yapacak, şehrimizin ulusal ve uluslararası tanıtımına katkıda bulunacak. Diğer yandan misafirlerimiz Diyarbakır’ımızın tarihi ve kültürel noktalarını da gezme fırsatı bulacak. Çocuk sağlığında gelinen son durumun ve Dünyadaki gelişmeler Diyarbakır’ımızda tartışılacak. ’Kadrajımdan Çocuk’ kısa film yarışmasıyla ulusal ve uluslararası yüzlerce tematik filmle çocuklarımızın sağlığı, gelişimi, psikolojisi ile ilgili farkındalık oluşturacak” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.