Diyarbakır Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

HDP önündeki evlat nöbeti eylemine bir aile daha katıldı

ÇOCUKLARI TERÖR ÖRGÜTÜ PKK TARAFINDAN DAĞA KAÇIRILAN VE BUNUNLA İLGİLİ OLARAK HDP’Yİ SUÇLAYAN AİLELERİN DİYARBAKIR’DAKİ EYLEMİ 513 GÜNDÜR DEVAM EDERKEN, KİLİS’TEN 8 YIL ÖNCE SURİYE’YE MİSAFİRLİĞE GİDEN VE KENDİSİNDEN BİR DAHA HABER ALINAMAYAN OĞLU HÜSEYİN İÇİN GELEN ANNE FATMA ÇOBAN VE KARDEŞİ MEHMET ÇOBAN OTURMA EYLEMİNE KATILARAK HÜSEYİN’İN GERİ GELMESİ ÇAĞRISINDA BULUNDULAR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
HDP önündeki evlat nöbeti eylemine bir aile daha katıldı
169 views
27 Ocak 2021 - 13:01
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde başlatılan evlat nöbeti eylemine bir aile daha katıldı.

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından kaçırıldığı iddiasıyla 3 Eylül 2019’dan itibaren farklı kentlerden Diyarbakır’a gelerek HDP önünde eylem başlatan ailelerin evlat nöbeti 513’üncü gününde de devam ediyor. Evlat nöbetinin 513’üncü gününde yeni bir aile daha çocuğuna kavuşmak umuduyla HDP önündeki eyleme katıldı. Kilis’ten 8 yıl önce Suriye’ye misafirliğe giden ve kendisinden bir daha haber alınamayan oğlu Hüseyin için gelen anne Fatma ile kardeşi Mehmet Çoban oturma eylemine katıldı. Hüseyin’in kardeşi Mehmet Çoban, 2013’ten bu yana ağabeyinden haber alamadıklarını, oturma eylemi yapan annelerden etkilenerek buraya geldiklerini belirtti. Eylemini televizyondan gördükten sonra kardeşi için oturma eylemine katılmaya karar verdiğini ifade eden Çoban, “Terör örgütü PKK ağabeyimi götürüp rehin tutmuş. Ne yaptıklarını bilmiyorum. Ağabeyimin eve dönmesini istiyorum. Ağabeyimin güvenlik güçlerine teslim olmasını istiyorum” dedi.

Türkçe bilmediği için Kürtçe konuşan ve oğluna güvenlik güçlerine teslim olması çağrısında bulunan anne Fatma Çoban ise “Hüseyin neredeysen kurban olayım gel artık. Ben seni istiyorum. Oğlumu HDP ve PKK’dan istiyorum. Nasıl o tuzağa düştün. Evine dön, ciğerimizi yaktın” diye konuştu

Konuşmaların ardından Çoban ailesi, Hüseyin’in fotoğrafını alarak çadırdaki ailelere katılarak evlat nöbetine başladı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.