Diyarbakır Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Evlat nöbetindeki aileler HDP’den çocuklarını almakta kararlı

ÇOCUKLARININ TERÖR ÖRGÜTÜ PKK MENSUPLARI TARAFINDAN DAĞA KAÇIRILDIĞI İDDİASIYLA DİYARBAKIR HDP İL BİNASI ÖNÜNDE OTURMA EYLEMİ BAŞLATAN AİLELERİN EYLEMİ 568’İNCİ GÜNÜNE GİRERKEN OĞLU MUSTAFA İÇİN EYLEM YAPAN ANNE AYŞEGÜL BİÇER, “ÇÜNKÜ 3 YILDIR HE RGÜN ÖLÜYORUM, HER SAAT VE HER DAKİKA ÖLÜYORUM. ÖLECEKSEM ŞEREFLİ BİR YOLDA BİR KERE ÖLEYİM, EVLADIM İÇİN ÖLEYİM. YETER ARTIK KİMSENİN EVİNE ATEŞ DÜŞMESİN DİYE BURADA MÜCADELE VERİYORUZ” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Evlat nöbetindeki aileler HDP’den çocuklarını almakta kararlı
136 views
23 Mart 2021 - 13:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla Diyarbakır HDP il binası önünde oturma eylemi başlatan ailelerin eylemi 568’inci gününe girerken oğlu Mustafa için eylem yapan anne Ayşegül Biçer, “3 yıldır he gün ölüyorum, her saat ve her dakika ölüyorum. Öleceksem şerefli bir yolda bir kere öleyim, evladım için öleyim. Yeter artık kimsenin evine ateş düşmesin diye burada mücadele veriyoruz” dedi.

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla 3 Eylül 2019’dan itibaren farklı kentlerden Diyarbakır’a gelip HDP il binası önünde evlat nöbetine başlayan ailelerin eylemi 568 gündür sürüyor. 3 yıl önce 17 yaşında dağa kaçırılan oğlu Mustafa için oturma eylemi yapan Ayşegül Biçer, eylemlerinde ikinci yıla girdiklerini, HDP’nin önünde özgür iradeleri ile oturduklarını söyledi.

“3 yıldır her gün ölüyorum, her saat ve her dakika ölüyorum”

17 Kasım 2018’de oğlunu PKK’nın pençesine kaptırdığını aktaran anne Biçer, “3 Eylül 2019’dan bugüne HDP Diyarbakır il binası önünde evladım için mücadele vermekteyim. Hakkım olan evladımı istiyorum, isterken de haksızlığa uğruyorum ve tehditlere maruz kalıyoruz. Biz burada oturduğumuz günde demiştim, ya zafer ya ölüm. Hakkımız olan evladımızı örgütten almadan buradan kalkmayacağız. Çünkü 3 yıldır her gün ölüyorum, her saat ve her dakika ölüyorum. Öleceksem şerefli bir yolda bir kere öleyim, evladım için öleyim. Yeter artık kimsenin evine ateş düşmesin diye burada mücadele veriyoruz. Buradan anne ve babalara da seslenmek istiyorum. Gelin, korkmayın, hakkınız olan evlatları isteyin. Birlik ve beraberlik içerisinde evlatlarımızı geri kazanalım. Neden korkuyorsunuz, neden çekiniyorsunuz. Yeter artık” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.