Diyarbakır Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Evlat nöbetindeki abla Hayriye Akyüz: “Bunların tek amacı şu cennet vatanı Suriye yapmak”

ÇOCUKLARININ TERÖR ÖRGÜTÜ PKK MENSUPLARI TARAFINDAN DAĞA KAÇIRILDIĞI İDDİASIYLA EVLAT NÖBETİ BAŞLATAN GÖZÜ YAŞLI AİLELERİN HDP DİYARBAKIR İL BAŞKANLIĞI ÖNÜNDEKİ EYLEMİ 626’INCI GÜNÜNDE DE DEVAM ETTİ. EVLAT NÖBETİNDEKİ ABLA HAYRİYE AKYÜZ, “YEMİN İÇERİM BUNLARIN TEK AMACI, HDP’NİN TEK AMACI ŞU CENNET VATANI SURİYE YAPMAK. IRAK YAPMAK. SURİYE’NİN DURUMU ORTADA. IRAK’IN DURUMU ORTADA” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Evlat nöbetindeki abla Hayriye Akyüz: “Bunların tek amacı şu cennet vatanı Suriye yapmak”
187 views
20 Mayıs 2021 - 17:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla evlat nöbeti başlatan gözü yaşlı ailelerin HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önündeki eylemi 626’ıncı gününde de devam etti. Evlat nöbetindeki abla Hayriye Akyüz, “Yemin ederim bunların tek amacı, HDP’nin tek amacı şu cennet vatanı Suriye yapmak. Irak yapmak. Suriye’nin durumu ortada. Irak’ın durumu ortada” dedi.

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan evlat nöbetindeki ailelerin, 3 Eylül 2019’da başlattığı oturma eylemi 625’inci gününde de sürüyor. 2018 yılında Diyarbakır’dan Mersin’e gezmeye gideceğini söyleyen ve 25 yaşında iken kaybolan Ensari Karaşan’ın (28) ablası Hayriye Akyüz, kardeşine kavuşmak için HDP il binası önünde 626’ıncı günde kardeşine dönme çağrısında bulundu.

Kardeşinin arkadaş çevresini araştırdığını belirten abla Akyüz, kardeşinin çevresinin örgütle bağlantılı kişiler olduğunu ileri sürdü. Dışarıdan da duyumlar aldığını söyleyen abla Akyüz, “Bir biz biliyoruz, bir Allah biliyor çektiklerimizi. Gece uykusu bize haram olmuş. Yememizden, içmemizden bir şey anlamıyoruz. Sabaha kadar düşünüyorum. Annem hasta, çok hasta. Gelip oturacak bir durumda değil. Ben buradan kardeşime çağrı yapıyorum. Ne olursa olsun. Kardeşim dön eve. Annen çok hasta. Kapımız sonuna kadar sana açık. Kimsenin canına kıyma. Allah’ın verdiği canı Allah alsın” dedi.

“Bu bedende can olduğu müddetçe ben bu mücadeleye devam edeceğim”

“HDP’nin oyununa gelmeyin” diyen abla Akyüz, sözlerine şöyle devam etti:

“PKK’nın oyununa gelmeyin. Yemin içerim bunların tek amacı, HDP’nin tek amacı şu cennet vatanı Suriye yapmak. Irak yapmak. Suriye’nin durumu ortada. Irak’ın durumu ortada. Onların tek bir amacı var; kanmayın onlara. Yazık günah sizlere. Allah’ın verdiği canı Allah alsın. Kimsenin canına kıymayın. Ben buradan kalkmayacağım. Bu bedende can olduğu müddetçe ben bu mücadeleye devam edeceğim. Sizin kimsenin çocuklarını yetim bırakmaya hakkınız yok. Hiçbir genci dul bırakmaya hakkınız yok. Örgüt öyle bir örgüt ki, HDP, öyle bir parti ki o kadar annenin bedduasını alıyor. O kadar annenin ahını alıyor. O kadar çoluk çocuğun ahını alıyor. Onların kendine faydası yok. Size mi faydası olacak. Seni 9 ay karnında taşıyan anneyi hiç mi düşünmüyorsun? Beni görüyorsan, duyuyorsan, sesime ses olmuyorsan hakkımı sana helal etmiyorum. Ablayım, ama biliyorsun anneyim. İki cihanda nasıl elim HDP, PKK’nın yakasında olacaksa, o şekil senin de yakanda olacak. Kardeşim, hakkımı helal etmiyorum.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.