Diyarbakır Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Evlat nöbeti tutan ailelerden HDP’ye 6-8 Ekim tepkisi

HDP’NİN ÇAĞRISI ÜZERİNE 6-8 EKİM 2014’TE TERÖR ÖRGÜTÜ YPG VE PKK YANDAŞLARININ ’KOBANİ OLAYLARINI BAHANE EDEREK 35 İLDE 96 İLÇEDE GERÇEKLEŞTİRDİĞİ VE 37 KİŞİNİN ÖLDÜĞÜ YÜZLERCE KİŞİNİN DE YARALANDIĞI TERÖR EYLEMLERİNİN ÜZERİNDEN 6 YIL GEÇTİ. DİYARBAKIR’DA HDP İL BİNASI ÖNÜNDE ÇOCUKLARI TERÖR ÖRGÜTÜ YPG VE PKK YANDAŞLARI TARAFINDAN KANDIRILARAK DAĞA KAÇIRILAN AİLELER HDP’YE TEPKİ GÖSTERDİLER. DİYARBAKIR HDP İL BİNASI ÖNÜNDE TOPLANAN AİLELER ADINA AÇIKLAMA YAPAN SÜLEYMAN AYDIN, HDP’LİLERE SERT TEPKİ GÖSTERDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Evlat nöbeti tutan ailelerden HDP’ye 6-8 Ekim tepkisi
85 views
06 Ekim 2020 - 16:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde evlat nöbeti eylemi başlatan aileler, 6-8 Ekim olaylarının yıldönümünde HDP’ye tepki gösterdi.

HDP’nin çağrısı üzerine 6-8 Ekim 2014’te terör örgütü YPG ve PKK yandaşlarının Kobani olaylarını bahane ederek 35 il ve 96 ilçede gerçekleştirdiği ve 37 kişinin öldüğü, yüzlerce kişinin de yaralandığı terör eylemlerinin üzerinden 6 yıl geçti. Diyarbakır’da HDP il binası önünde çocukları terör örgütü YPG ve PKK yandaşları tarafından kandırılarak dağa kaçırılan aileler HDP’ye tepki gösterdi.

“HDP’liler PKK’dan talimat aldılar, 6-8 Ekim’de büyük bir terör estirdiler”

HDP il binası önündeki evlat nöbetlerinin 1 yılı aşkındır devam ettiğini belirten Süleyman Aydın, “Bizim çocuklarımızın kaçırılmasından sorumlu olan HDP’li milletvekilleri ve HDP’li yöneticiler, 6-8 Ekim 2014’te yaşanan olayların sorumlusudur. Bizim çocuklarımızı dağa gönderen nasıl bunlar ise 6-8 Ekimde yaşanan olayların sorumlusu da ve terör estiren de yine bunlardır. HDP’li milletvekilleri PKK’dan talimat aldı ve 6-8 Ekimde büyük bir terör estirdi. 2 polisimizin şehit edilmesinden sorumlu oldular, Yasin Börü ve 3 arkadaşının ölümünden sorumlu oldular. Yasin Börü ve arkadaşları gariban insanlara et dağıtıyordu. Ama HDP ve PKK tarafından bir apartmanın içinde önce silahla katledildi. Silah yetmedi bıçakladılar, bıçak da yetmedi binadan aşağı atıldı ve ardından üzerinden araçla geçilerek katledildi. Yasin Börü ve arkadaşları Kürt değiller miydi” dedi.

“Ya bu çocuklarımız gelecek, yada bizde burada öleceğiz”

Eylemlerinde kararlı olduklarını ve doğru adreste bulunduklarını belirten baba Aydın, “Bizler evlat nöbeti tutan aileler hiçbir yere gitmeyeceğiz. Hepimizin tek bir amacı var çocuklarımızı HDP’den istiyoruz. Artık bütün Türkiye bu HDP’nin iç yüzünü görsün. HDP artık 14-15 yaşındaki çocukları dağa gönderemiyorlar, çünkü biz buradayız. Biz kesinlikle eylemimizde kararlıyız ve hiçbir yere gitmiyoruz. Ya bu çocuklarımız gelecek ya da bizde burada öleceğiz” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.