Diyarbakır Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ergani Pompa İstasyonu’nda yenileme ve bakım çalışması yapıldı

DİSKİ, ELEKTRİK KESİNTİLERİNDE OLUŞAN SU KAYIPLARININ ÖNÜNE GEÇMEK AMACIYLA ERGANİ İLÇESİNE İÇME SUYU TEMİN EDEN ERGANİ POMPA İSTASYONU’NDA YENİLEME VE BAKIM ÇALIŞMALARI GERÇEKLEŞTİRDİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ergani Pompa İstasyonu’nda yenileme ve bakım çalışması yapıldı
49 views
30 Aralık 2021 - 12:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, kesintisiz ve sağlıklı içme suyu hizmetlerinde herhangi bir aksama yaşanmaması adına çalışmalarına devam ediyor.

DİSKİ, elektrik kesintilerinde oluşan su kayıplarının önüne geçmek amacıyla Ergani ilçesine içme suyu temin eden Ergani Pompa İstasyonu’nda yenileme ve bakım çalışmaları gerçekleştirdi. Ekipler, çalışma kapsamında tüm cihazları elden geçirerek bakımını yaptı ve 300’lük otomatik vanayı yeniledi.

Yürütülen yenileme ve bakım çalışmalarını inceleyen DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, ihtiyaçlar doğrultusunda ekipmanlarını yenilediklerini ve bu tarz işlemlerle su kayıplarını en aza indirdiklerini ifade etti. İçme suyunun büyük bir saygıyla her damlasının korunması ve kullanılması gereken kıt kaynak olduğuna dikkat çeken Tutşi, gelecek nesiller ve artan bir nüfus için suyu garanti altına almaları gerektiğini dile getirdi. Tutşi, “Kontrol vanaları, su tedarik ağındaki değişikliklerden bağımsız olarak, belirli bir basınç, debi veya seviyeyi koruyarak su kayıplarını azaltırken verimli su temini yönetimine katkıda bulunabiliyor. Çevresel açıdan bakıldığında, önemli miktarda su kaybolmakta ve kaybedilen suyu arıtmak ve dağıtmak için kullanılan enerji de boşa harcanmaktadır. Su idareleri için, üretilen ancak sızıntılar, hırsızlık veya ölçüm yanlışlıklar yoluyla müşteriye ulaşmadan önce kayıp olan gelir dışı su istenmeyen bir maliyet kaynağıdır. Otomatik kontrol vanalarının verimli basınç ve debi yönetimi sağlamakta. Bu sayede su koçu darbesi ve boru patlama riskinde azalma, tüketiciler için daha az kesinti, su idareleri içinde tasarruf gibi avantajlar sağladı” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.