Diyarbakır Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

DTSO ve Diyarbakır OSB’den ortak yönetim kurulu toplantısı

DİYARBAKIR TİCARET VE SANAYİ ODASI (DTSO) YÖNETİM KURULU ÜYELERİ İLE DİYARBAKIR ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ (OSB) YÖNETİM KURULU ÜYELERİ, ORTAK YÖNETİM KURULU TOPLANTISINDA BİR ARAYA GELDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
DTSO ve Diyarbakır OSB’den ortak yönetim kurulu toplantısı
144 views
28 Ocak 2021 - 12:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) yönetim kurulu üyeleri ile Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi (OSB) yönetim kurulu üyeleri, ortak yönetim kurulu toplantısında bir araya geldi.

OSB konferans salonunda düzenlenen ortak toplantıda, Diyarbakır sanayisi için önemli gündem maddeleri masaya yatırılarak, değerlendirmeler yapıldı. Toplantıda, Diyarbakır OSB’de yapılan arıtma tesisi, TKDK proje destekleri ve DTSO Erbil temsilciliği konuları görüşüldü. Toplantıda, OSB’de yapılan arıtma tesisinin son durumu değerlendirilerek, arıtma tesisinin 2021 yılında tam faal hale gelmesi için gerekli çalışmaların yürütülmesi ve arıtma tesisinin OSB ve Diyarbakır’a kazandırılmasının sağlanacağı belirtildi.

OSB yatırımları kapsamında yapılacak bütün TKDK projelerinin kabulü noktasında DTSO ve OSB işbirliğinde gerekli girişimlerin yapılması ve bu konuda gerekli faaliyetlerin yürütüleceği kaydedilerek, konuya ilişkin yatırımcıları bilgilendirme çalışmalarının başlatılacağı ifade edildi.

2021 yılında kurulacak DTSO Erbil temsilciliğinde, OSB yönetimi ile ortak çalışmalar yürütülmesine, Diyarbakır’a ihracat yapan ve ihracat potansiyeli bulunan üyelere Erbil temsilciliği ile gerekli desteğin sunularak, kent ekonomisi ve ihracatına katkı sunulması kararı alındı.

DTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya ve yönetim kurulu üyeleri ile OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Fidan ve yönetim kurulu üyelerinin katıldığı toplantıda OSB 5. etap çalışmaları için de fikir alışverişinde bulunularak, kentin yatırım alt yapısının gecikme olmaksızın planlanması konusunda fikir birliği sağlandı.

TSO ve OSB ortak yönetim kurulu toplantısına, DTSO Başkanı Mehmet Kaya, OSB Başkanı Mustafa Fidan, OSB yönetim kurulu üyesi Fadıl Oğurlu, OSB-OSBÜK yönetim kurulu üyesi Ali İhsan Özdoğan, OSB yönetim kurulu üyesi Gülşen Duran, TSO saymanı Nesih Aktepe, TSO Başkan Yardımcısı Erdal Avşar, TSO yönetim kurulu üyeleri Nevin İl, Abdurrahman Aslan ve Remzi Öcal, TSO Genel Sekreteri Ferdani Gökdere, OSB Müdürü Mehmet Özel, OSB proje uzmanı Önder Atlı katıldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.