Diyarbakır Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Diyarbakır’da turizm değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi

DİYARBAKIR TURİZMİNİ CANLANDIRMAYA YÖNELİK KONULARIN MASAYA YATIRILDIĞI İLK TURİZM DEĞERLENDİRME TOPLANTISI VALİ VE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ MÜNİR KARALOĞLU BAŞKANLIĞINDA YAPILDI. TOPLANTIDA KONUŞAN VALİ KARALOĞLU, İNANÇ TURİZMİNE YÖNELİK DİYARBAKIR MARDİN VE ŞANLIURFA’NIN YER ALDIĞI MEZOPOTAMYA KÜLTÜR ROTASI PROJESİ ÜZERİNDE ÇALIŞMALAR YAPILDIĞINI BELİRTEREK, SADECE DİYARBAKIR’IN DEĞİL BÖLGENİN ÇOK İYİ TANITILMASININ ÖNEMİNE VURGU YAPTI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Diyarbakır’da turizm değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi
129 views
24 Eylül 2020 - 13:31
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Diyarbakır turizmini canlandırmaya yönelik konuların masaya yatırıldığı ilk turizm değerlendirme toplantısı Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Münir Karaloğlu başkanlığında yapıldı.

Daha önce valilik yaptığı ve bölgelerinde turizmle öne çıkan Van, Bursa ile Antalya’da da turizme dönük çalışmaların ele alındığı toplantılara önem veren Vali Karaloğlu, Diyarbakır’da da turizmin sorunlarını ve çözüme yönelik yapılacak çalışmaların istişare edildiği turizm değerlendirme toplantısına başkanlık yaptı. Vali Karaloğlu’nun başkanlık ettiği toplantıya, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç, Dışişleri Bakanlığı Diyarbakır İl Temsilcisi İbrahim Mete Yağlı, Vali Yardımcısı Onur Yeniay ile ilgili kamu kurum yöneticileri ve oda ve borsayla sektör temsilcileri katıldı. Diyarbakır’ın turizmde öne çıkmasına yönelik tüm konuların masaya yatırıldığı toplantıda Vali Karaloğlu, Antalya’da da bu şekilde toplantılar düzenlendiğini belirterek, tüm paydaşların turizmi müzakere edebileceği bir ortamın oluşturulması gerektiğini söyledi.

“Kazanca dönüştürme zamanı geldi”

Diyarbakır’da göreve başladığı günden bugüne geçen sürede kentin önceden bildiği ve duyduğu Diyarbakır’dan çok farklı ve çok öte olduğunu dile getiren Vali Karaloğlu, “Diyarbakır bildiğimden gördüğümden, duyduğumdan daha derin, daha kadim, daha büyük, daha heyecanlı, daha üretken bir şehir. Artık Diyarbakır’ın değerlerinin üzerinin açılmasının zamanının geldiğini düşünüyoruz. Diyarbakır’ın var olan değerlerini, toplum için Diyarbakır için ülke için birer kazanca dönüştürmenin zamanının geldiğini düşünüyoruz” dedi.

Diyarbakır’ın tanıtımına değinen Vali Karaloğlu, Diyarbakır’daki değerleri gündeme taşıyarak, kenti sürekli Türkiye’nin ve dünyanın gündeminde pozitif olarak tutacak bir tanıtım stratejisi çerçevesinde şehrin kültürünün, gastronomisinin, tarihinin, değerlerinin, coğrafyasının ve doğasının çok iyi tanıtılması gerektiğinin altını çizerek her şeyin fırsata çevrilerek sadece Diyarbakır’ın değil bölgenin çok iyi tanıtılmasının önemine vurgu yaptı.

İnanç turizmine yönelik Diyarbakır, Mardin ve Şanlıurfa’nın yer aldığı Mezopotamya Kültür Rotası Projesi üzerinde çalışmalar yapıldığını aktaran Vali Karaloğlu, söz konusu proje ile ilgili olarak yapılan planlamayı açıklayarak eylül ayında konuyla ilgili bir toplantı yapmayı planladıklarını ancak pandemi dolayısıyla bu toplantıyı ekim ayına ertelediklerini pandeminin etkisinin devam etmesi nedeniyle kesin tarihi henüz belirlemediklerini yine de gerekli çalışmaları yapacaklarını bildirdi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.