Diyarbakır Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Diyarbakır’da Sanat Sokağındaki sağlıklaştırma çalışmaları devam ediyor

DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, YOL YAPIM BAKIM VE ALTYAPI KOORDİNASYON DAİRE BAŞKANLIĞI, YENİŞEHİR İLÇESİNDE BULUNAN, KENTİN SEMBOL SOKAKLARINDAN BİRİ OLAN SANAT SOKAĞINDA PEYZAJ VE DÜZENLEME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR. SANAT SOKAĞI’NDA BAŞLATILAN PEYZAJ VE DÜZENLENME ÇALIŞMALARINI 2021 NİSAN AYINDA TAMAMLANMASI BEKLENİYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Diyarbakır’da Sanat Sokağındaki sağlıklaştırma çalışmaları devam ediyor
120 views
23 Aralık 2020 - 15:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, Yenişehir ilçesinde bulunan kentin sembol sokaklarından biri olan Sanat Sokağındaki peyzaj ve düzenleme çalışmalarına devam ediyor. Sanat Sokağındaki çalışmaların Nisan 2021’de tamamlanması bekleniyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığının sokak sağlıklaştırma çalışmaları kapsamında Diyarbakır’ın en işlek ve sembol sokaklarından biri olan Sanat Sokağının daha modern bir görünüme kavuşturulması amacıyla başlattığı peyzaj ve düzenleme çalışmaları devam ediyor. Zemin ve peyzajında sorunlar yaşanan sokağa köklü çözüm üretmek amacıyla Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon ile Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlıkları ortaklaşa çalışma yürütüyor.

Zemine baskılı asfalt serilecek

Sokak sağlıklaştırma çalışmaları kapsamında Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, Sanat Sokağının zemininde yaşanacak bozulmalara karşı baskılı asfalt çalışması gerçekleştirecek. Baskılı asfalt ile birlikte estetik bir görünüme kavuşacak olan Sanat Sokağı, özellikle kış aylarında insanların yürümekte zorlandığı ve çamur deryasına dönen manzaralardan da kurtulmuş olacak.

Yürüyüş alanlarının da baskılı asfaltla değerlendirileceği yenileme çalışmasında Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı, sokakta peyzaj çalışmaları yapacak. Tamamlanacak altyapı çalışmalarından sonra üstyapı çalışmalarında, sokakta kullanılamaz durumda bulunan tüm kent mobilyaları yenilenecek. Peyzaj çalışmalarında sokağın her iki bölümünün yan taraflarına vatandaşların dinlenebileceği kamelyalar ve oturma bankları yerleştirilecek. Sokakta son olarak yeşillendirme çalışması başlatılacak.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesince Sanat Sokağında başlatılan peyzaj ve düzenlenme çalışmalarının Nisan 2021’de tamamlanması bekleniyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.