Diyarbakır Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Diyarbakır’da “Afet Eğitim Yılı” çalışmaları

DİYARBAKIR İL AFET VE ACİL DURUM MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN ‘2021 AFET EĞİTİM YILI’ ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA DİYARBAKIR’IN KULP, ERGANİ, HANİ, HAZRO, SİLVAN, EĞİL, BAĞLAR, YENİŞEHİR VE SUR İLÇELERİNDE KAMU PERSONELİ, MAHALLE MUHTARLARI VE İHTİYAR HEYETİNE YÖNELİK EĞİTİMLER VERİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Diyarbakır’da “Afet Eğitim Yılı” çalışmaları
114 views
11 Mart 2021 - 13:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Diyarbakır İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından ’2021 Afet Eğitim Yılı’ çalışmaları kapsamında Diyarbakır’ın Kulp, Ergani, Hani, Hazro, Silvan, Eğil, Bağlar, Yenişehir ve Sur ilçelerinde kamu personeli, mahalle muhtarları ve ihtiyar heyetine yönelik eğitimler verildi.

Diyarbakır’ın Kulp, Ergani, Hani, Hazro, Silvan, Eğil, Bağlar, Yenişehir ve Sur ilçelerinde ikişer gün süren eğitim İçişleri Bakanlığı tarafından ilan edilen ’2021 Afet Eğitim Yılı’ kapsamında Diyarbakır İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından, ilçe kaymakamlıkları koordinesinde kamu personeli, mahalle muhtarları ve ihtiyar heyetine yönelik eğitim verildi. Katılımcılara AFAD’ın eğitim uzmanları tarafından sivil savunmanın önemi, hak sahipliği, insani yardım, afet öncesi hazırlık, afet sırasında doğru davranış modelleri ve afet sonrasında yapılacaklar anlatıldı.

Verilen eğitim kapsamında ’Afet ve Acil Durum Çantası’, ’Planlama’, ’Deprem Anında Unutulmaması Gerekenler’, ’İletişimin Kesilmemesi’ ve ’Deprem Sonrası İlk 6 saatte Yapılacaklar’ konusunda kamu personeli, muhtarlar ve ihtiyar heyeti bilgilendirildi. Eğitim uzmanı Harun Kor tarafından tüm eğitimlere katılması konusunda halka çağrı yapılarak, afet gönüllüsü olmanın önemi vurgulandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.