Diyarbakır Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Diyarbakır’da 461 bin çocuk eğitim olimpiyatlarına katılacak

DİYARBAKIR VALİSİ VE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKAN VEKİLİ MÜNİR KARALOĞLU BAŞKANLIĞINDA ÖĞRENCİLERİN BİLİM, SPOR, KÜLTÜR VE SANAT ALANLARINA İLGİLERİNİN ARTIRILARAK, YETENEKLERİNİ KEŞFETMELERİNİ SAĞLAMAK VE ONLARI ULUSAL VE ULUSLARARASI ANLAMDA DESTEKLEMEK AMACIYLA YAPILMASI PLANLANAN EĞİTİM OLİMPİYATLARININ HAZIRLIK TOPLANTISI YAPILDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Diyarbakır’da 461 bin çocuk eğitim olimpiyatlarına katılacak
128 views
24 Ekim 2020 - 16:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Münir Karaloğlu başkanlığında, öğrencilerin bilim, spor, kültür ve sanat alanlarına ilgilerinin artırılarak, yeteneklerini keşfetmelerini sağlamak, onları ulusal ve uluslararası anlamda desteklemek amacıyla yapılması planlanan Eğitim Olimpiyatlarının hazırlık toplantısı yapıldı.

Toplantıda Vali Karaloğlu’nun yanı sıra, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç, Vali Yardımcısı Onur Yeniay, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Ayhan Kardan, Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Hasan Maral ile ilgili Kurum Müdürleri ve Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları yer aldı. Toplantı öncesi Diyarbakır’ın her bir köşesinden, 17 ilçenin tamamından ilk ve ortaöğretim düzeyindeki okullarda öğrenim gören bütün öğrencilerin katılacağı olimpiyat projesine yönelik yapılan hazırlık toplantısında Vali Karaloğlu, yetkililerden devam eden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

’’461 bin çocuğun her biri bu faaliyetten yararlanacak”

Her platformda gençlik faaliyetlerine öncelik verileceğini vurgulayan ve gençlerin gelişimine katkı sunacak projeleri hayata geçirmeye yönelik çalışmalarını sürdüren Vali Karaloğlu, çocuklara sporla, sanatla, kültürle dokunarak onlara ne kadar değerli olduklarını hissettirmek gerektiğini belirterek gözüne bakmayacakları başlarını okşamayacakları bir çocuğun bile kalmayacağını söyledi. Kaybedilecek zamanlarının olmadığını da belirterek hedeflerinin Diyarbakır’daki 461 bin çocuğun her birini bu etkinliklerden faydalandırarak yeteneklerini tek tek ortaya çıkarmak olduğuna değinen Vali Karaloğlu, her kurumun bunu bir sorumluluk bilerek hareket etmesini istedi.

Satrançtan robotik kodlamaya kadar birçok kategori yer alacak

Eğitim Olimpiyatlarından çok şey beklediğini ifade eden Vali Karaloğlu, gerekli komite ve kurulların oluşturularak konusunda yetkin ve uzman kişilerin yönlendirmeleriyle konuyla ilgili çalışmaların sürdürülmesi talimatını verdi. Olimpiyatlar çerçevesinde, içerisinde spor, sanat, bilim ve kültüre yönelik birçok faaliyet alanı olan projede akıl ve zeka oyunları, satranç, robotik, öykü, fotoğraf, müzik, kısa metraj film, piyes ve tiyatro, okul oyunları, basketbol ve voleybol, akademik başarı, bilim ve proje ile görsel sanatlar gibi 14 kategoriden oluşan geniş bir yelpazede yarışma ve turnuvalar düzenlenecek. Birçok farklı kategori ve temada düzenlenecek Eğitim Olimpiyatlarında dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüller verilecek.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.