Diyarbakır Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Diyarbakır trafiğini rahatlatacak 25 kavşak yeniden düzenleniyor

DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, MEVCUT TRAFİK YOĞUNLUĞUNU AZALTMAK İÇİN 25 KAVŞAKTA DÜZENLEME ÇALIŞMASI BAŞLATTI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Diyarbakır trafiğini rahatlatacak 25 kavşak yeniden düzenleniyor
106 views
11 Kasım 2020 - 16:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, mevcut trafik yoğunluğunu azaltmak için 25 kavşakta düzenleme çalışması başlattı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kent trafiğini rahatlatmak amacıyla 25 kavşakta çalışmalara başladı. Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı, ulaşım ana planı revizesi kapsamında çalışma yürütülecek kavşaklara öncelikle kamera yerleştirerek trafik yoğunluğunu tespit etti. Yapılan tespitlerin ardından trafik ve yaya yoğunluğu göz önüne alınarak çözüm önerilerinin projelerini hazırlayarak Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında sunan Ulaşım Daire Başkanlığı, projelerini kabul edilmesiyle fiili çalışmaları başlattı. UKOME toplantısında alınan kararların ardından Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı tarafından Orhan Doğan Caddesindeki kavşak ve refüj düzenlenmesi ile başlandı. Orhan Doğan Caddesindeki çalışmalarda bin metre bordür ve parke kullanılacak, 10 bin metre kare peyzaj çalışması yapılacak. Çalışmanın tamamlanmasıyla bu kavşakta trafik yoğunluğu yüzde elli azalacak.

Kavşaklar standartlara uygun hale gelecek

Çalışmaların ardından standartlara uygun hale getirilecek kavşaklarla, yayalar ve taşıtlar için güvenlik sorunu oluşturan alanların önüne geçilecek, kentin trafik yoğunluğu azalacak. Kavşak çalışmalarıyla birlikte caddedeki ve kavşaktaki peyzaj çalışması yapılarak daha yeşil bir alan oluşturulacak. Refüjler, ağaç ve çiçeklerle süslenecek. Bir sonraki Kavşak çalışmasına Çevlik Caddesinde başlayacak olan Büyükşehir Belediyesi, ardından diğer noktalarda da kavşakları düzenleme çalışmalarını sürdürecek.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.