Diyarbakır Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Diyarbakır Öğretmenevinde Covid-19 aşı uygulama noktası kuruldu

DİYARBAKIR VALİSİ MÜNİR KARALOĞLU, ÖĞRETMENEVİNDEKİ KOVİD-19 AŞI UYGULAMA NOKTASINI ZİYARET ETTİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Diyarbakır Öğretmenevinde Covid-19 aşı uygulama noktası kuruldu
63 views
03 Temmuz 2021 - 13:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, öğretmenevindeki Covid-19 aşı uygulama noktasını ziyaret etti.

Burada sağlık çalışanlarından bilgi alan Vali Münir Karaloğlu, aşı uygulama noktasını ziyaretinde, Türkiye’de ciddi bir aşı seferberliği başlatıldığını, Sağlık Bakanlığı ile sağlık çalışanlarının, çok kısa sürede 18 yaş üzerindeki nüfusun tamamının aşılanması konusunda büyük çabası olduğunu söyledi. Kentte de 1 milyon 121 bin vatandaşı aşılamayı hedeflediklerini bildiren Karaloğlu, “Maalesef Diyarbakır’da toplam aşılanması gereken nüfusta şu an yüzde 32’deyiz. Bunu mutlaka yukarıya çekmemiz lazım” dedi.

“Öğretmenlerimizin sağlığı bizim için çok değerli”

Bu sayının mutlaka yukarı çekilmesi gerektiğini belirten Karaloğlu, “Aşı problemini çözmeden Covid-19 ile mücadeleyi tam yapabilme şansımız yok. Bunu dünya gördü. Öğretmenler Türkiye’de en erken grupta yer alıyordu. Diyarbakır’da aşılama oranına baktığımızda öğretmenlerde de yüzde 32’deyiz. Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve sendikaların iş birliğiyle öğretmen ve eğitim camiamız, kentteki aşılama kampanyasına bugün destek veriyor. Öğretmenlerimizin sağlığı bizim için çok değerli. Öğretmenlerimizin bu işe destek vererek topluma rehber olması çok önemli” diye konuştu.

“Aşı konusunda herkesin hassas davranması lazım”

Diyarbakırlıların kendilerinden, sağlıkçılardan duymadıkları bilgilere inanmaları konusunda uyaran Karaloğlu, “Her gün bir yakınımızı salgın dolayısıyla kaybediyoruz. Bunun şakası yok. Dünya aşıya ulaşmak için mücadele verirken, ülkemizde 18 yaşın üzerindeki vatandaşların tamamını aşılayacak gücümüz var. Bu ülkemiz için büyük bir zenginlik ve imkandır. Bunu mutlaka toplum için faydaya dönüştürmemiz lazım. Her vatandaşı randevusuz aşı yapabiliyoruz. Sağlık çalışanlarımızın fedakarca çalışmasına destek vermesini arzu ediyoruz. Hep birlikte bu mücadeleyi kazanacağız. Toplumun bir kesiminin hassasiyet göstermesi yetmiyor. Hep birlikte hassasiyet göstererek birbirimizi koruyalım. Yoksa aşı olmayanlar hastalığa yakalanacak. Bu şekilde bu süreci kıramayız. Onun için aşı konusunda herkesin hassas davranması gerekir” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.