Diyarbakır Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bismil Ticaret Sicil Temsilciliği hizmet vermeye başladı

ÜYELERİNE VERDİĞİ HİZMETLERE BİR YENİSİNİ DAHA EKLEYEN DİYARBAKIR TİCARET VE SANAYİ ODASI (DTSO), BİSMİL İLÇESİNDE BULUNAN ÜYELERİNE DİYARBAKIR’A GELMESİNE GEREK KALMADAN TİCARET SİCİLİ İLE İLGİLİ BÜTÜN İŞLEMLERİNİ TEMSİLCİLİK BÜNYESİNDE YAPMASINA OLANAK SAĞLADI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Bismil Ticaret Sicil Temsilciliği hizmet vermeye başladı
91 views
16 Haziran 2021 - 17:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Üyelerine verdiği hizmetlere bir yenisini daha ekleyen Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO), Bismil ilçesinde bulunan üyelerine Diyarbakır’a gelmesine gerek kalmadan ticaret sicili ile ilgili bütün işlemlerini temsilcilik bünyesinde yapmasına olanak sağladı.

Temsilciliklerden sorumlu olan DTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erdal Avşar, Bismil, Silvan ve Ergani ilçelerinde DTSO’nun temsilciliklerinin bulunduğunu söyledi. Avşar, “Üyelerimizin bu temsilciliklerde oda sicil işlemlerini rahatlıkla gerçekleştirdiğini ancak ticaret sicilinde yapılan tescil tadil gibi işlemleri burada gerçekleştiremedikleri için sıkıntılar yaşandığı tespit edilmiştir. Üyelerimizden gelen talepler doğrultusunda Ticaret Bakanlığıyla gerekli görüşmeleri gerçekleştirerek Bismil’de Ticaret Sicil Temsilciliğini açtık. Bundan sonraki süreçte Bismil’de ikamet eden üyelerimiz Diyarbakır’a gelmek zorunda kalmadan gerek odadan yürütebilecekleri işlemleri gerekse de Ticaret Sicil Müdürlüğü bünyesinde yürütülen tüm işlemleri DTSO Bismil temsilciliğinde gerçekleştirebilecek. Bismil’de başlatılan pilot uygulamada elde edeceğimiz veriler ışığında kısa süre içinde Ergani ve Silvan ilçelerimize de Ticaret Sicil Temsilciliğinin açılmasının planlandığını amaçlamaktayız. Üyelerimize verilen hizmetlerin iş hayatına olumlu katkı sunmasına gayret ediyoruz. 2022 yılı sonlarında Bismil’deki temsilciliği tamamıyla Ticaret Odası’na dönüştürme yolunda çalışmalarımız sürüyor.

Bu vesileyle Bismil Ticaret Sicil Temsilciliğinin hayırlı olmasını dileyerek üyelerimizin talepleri doğrultusunda hizmet vermeye devam edeceğiz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.