Diyarbakır Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bağlar Belediyesinden seyreltilmiş sınıflarda TYT-AYT kursu

AK PARTİ DİYARBAKIR BAĞLAR İLÇE BELEDİYESİ, GEÇEN YIL BAŞLATTIĞI VE 36 ÖĞRENCİNİN TÜRKİYE’NİN İYİ ÜNİVERSİTELERİNE YERLEŞMESİYLE ÖNEMLİ BAŞARI SAĞLADIĞI TYT-AYT KURSLARI, BU YIL PANDEMİ KOŞULLARININ GETİRDİĞİ ZORUNLU TEDBİRLERLE BAŞLADI. BAKIM VE ONARIMDAN GEÇİRİLEREK YENİLENEN EĞİTİM MERKEZİNDE 180 ÖĞRENCİ, SOSYAL MESAFE KURALININ UYGULANDIĞI SEYRELTİLMİŞ SINIFLARDA DERS GÖRÜYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Bağlar Belediyesinden seyreltilmiş sınıflarda TYT-AYT kursu
128 views
02 Kasım 2020 - 12:31
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ak Partili Diyarbakır’ın Bağlar İlçe Belediyesi, geçen yıl başlattığı ve 36 öğrencinin Türkiye’nin iyi üniversitelerine yerleşmesiyle önemli başarı sağladığı TYT-AYT kursları, bu yıl pandemi koşullarının getirdiği zorunlu tedbirlerle başladı.

Bakım ve onarımdan geçirilerek yenilenen eğitim merkezinde 180 öğrenci, sosyal mesafe kuralının uygulandığı seyreltilmiş sınıflarda ders görüyor. Maddi imkanı olmayan 180 öğrenci, belediyenin korona virüs önlemlerine uygun olarak tasarladığı steril koşullarda üniversite hayaline kavuşmak için ders başı yaptı. Pandemi nedeniyle geçen yıla göre öğrenci sayısı ve kapasitesi zorunlu yüzde 20 oranında düşerken, Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve Alan Yeterlilik Test (AYT) sınavlarına hazırlanan öğrenciler sosyal mesafe ve hijyen kuralları esas alınarak seyreltilmiş şekilde konumlandırılarak sınıf düzeni oluşturuldu. Ücretsiz olarak verilen kurslara katılan öğrencilere Başkan Hüseyin Beyoğlu’nun talimatıyla kitap, kırtasiye ve benzeri destekler ücretsiz olarak sağlandı. Haftanın 5 günü hizmet veren eğitim merkezinde birçok alanda uzman eğitimciler, öğrencilere üniversite sınavlarına hazırlık müfredatına uygun olarak ders veriyor.

Öğrenciler ve veliler, Başkan Hüseyin Beyoğlu’na yapılan çalışma için teşekkür etti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.